موضوع :

خواهر چاقی دارم که افسرده شده

دکتر اينجاست > تالار گفتگو > افسردگی > خواهر چاقی دارم که افسرده شده

+ اظهار نظر

۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۲:۰۴
سلام من خواهر چاقی دارم که 23 سالشه و چون وضع مالی خیلی مناسبی هم نداریم مدام توی خونه است میگه میخوام برم کلاس پیانو ورزش شنا نقاشی ولی هیچ کد.م رو انجام نمیده دایم توی خونست و خوابه روز به روز هم داره چاق تر میشه چطور میتونم کمکش کنم
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۱۱:۵۰
سلام دوست من
خواهر شما انگیزه لازم رو نداره یه مدتی میشینه فکر میکنه چیکار کنه که از این حالت یکنواختی و روزمرگی در بیاد شاید شرایط مالی شما اجازه نمیده بره دنبال علایقش. اما به نظر من بهتره کمکش کنید مجبورش کنید از خونه در بیاد تو خونه موندن آدم رو افسرده تر و غمگین می کنه
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۱۱:۵۱
برای شروع میتونه از پیاده روی و استخر شروع کنه که هزینه کمتری داره
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ - ۱۰:۳۵
خیلی از دخترا فکر میکنند با ازدواج کردن همه ناراحتی ها و افسردگی هاشون برطرف میشه . ولی هرگز این اشتباه رو نکنه . تا شرایط روحیش خوب نشده هرگز ازدواج نکنه
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ - ۱۵:۰۴
عزیزم دوست موست داره خواهرت؟
asd
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۱:۳۰

بهش بگید تا وقتی اینجوری هستی هیچ کس نمیاد سراغت هیچ پسری تمایل نداره با تو باشه. باید کاری کنید که از این که مورد قبول هیچ کسی مخصوصا پسرا نیست خجالت بکشه . از اینکه موقعیت های ازدواجش رو داره از دست میده بترسه.

ممکنه افسردگی هم گرفته باشه. میتونید از مشاور خوب یا متخصص روانپزشک خوب هم کمک بگیرید شاید نیاز باشه قرص بخوره

۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۵:۱۸

ببینید خودش چی دوست داره. شاید از چیزی ناراحته. تا حالا کسی به درد دلش گوش کرده ؟

شاید از کسی خوشش میاد مثلا ؟

۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۱:۰۲

شاید کسی تو زندگیشه که اذیتش میکنه. دوست پسری خاطر خواهی کسی...

یا اینکه دلش میخواد ازدواج کنه مثلا ؟

چند سالشه؟

۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۳:۴۵

من مدت زیادی چاقی و افسردگی داشتم . هیچکس نمیتونه درک کنه کسی که چاقه و اضافه وزن داره چقدر از نظر روحی داره بهش فشار وارد میشه. لطفا هیچ وقت تحت فشار روحی و استرس قرارشون ندین. خواهرتون هم خودش باید با خودش به این نتیجه برسه که میخواد لاغر شه یا نه. شاید اصلا دلش نمیخواد وزن کم کنه. شاید وزنش و دوست داره شاید هیکلش و دوست داره نباید به زور بخواهید لاغر کنه. بدتر میشه مطمئن باشید که بهتر نمیشه. ولی اگه ازش تعریف کنین بهش روحیه بدین باعث میشه روحیه اش بهتر بشه. بهترین کمکی که می تونید بکنید اینه که از دور مراقبش باشید و تو کارهاش زیاد اظهار نظر نکنید بزارید اعتماد به نفسش قوی تر بشه

لطفا سوال/پاسخ خود را در این قسمت تایپ کنید
500