موضوع :

راه های افزایش قدرت تمرکز رو کسی میتونه بگه

دکتر اينجاست > تالار گفتگو > عدم تمرکز و بیش فعالی > راه های افزایش قدرت تمرکز رو کسی میتونه بگه

+ اظهار نظر

۱۳۹۸/۰۵/۰۳ - ۱۰:۲۴
خیلی از ما در طول روز دچار فراموشکاری می شیم . مثلا چیزی رو جایی جا میزاریم یا اسم دوستی رو فراموش می کنیم . ولی من مدتیه که این میزان فراموشکاریم خیلی شدید شده . یعنی در طول روز ممکنه ده بار دچار این نوع فراموشی بشم. مثلا یادم میره ماشین رو خاموش کنم و قفل کنم و همینطوری پیاده میشم. مشغله های زندگیم زیاد شده ولی این موضع هم خیلی داره اذیت میکنه
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۱:۳۵
کافیه هر موقع که دارید یه کاری رو انجام میدید ، خودتونو مجبور کنید همون کارو کنید. یعنی اگه آشپزی میکنید فقط به آشپزی فکر کنید اگه دارید پیاده روی میکنید یا درس میخونید یا ظرف میشورید. یعنی همیشه و در همه حال به مسائل و مشکلاتتون فکر نکنید. اینجوری ذهنو تنبل میکنید. هر کاری که میکنید فقط و فقط به اون کار فکر کنید و تمرکزتون هم افزایش پیدا میکنه
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۴:۳۶

سعی کنید در لحظه زندگی کنید. در لحظه حرکت کنید در لحظه فکر کنید. فکر کردن به گذشته و آینده باعث میشه اون کاری که دارید انجام میدید خیلی بد پیش بره و به درستی انجام نشه.

هر موقع فکرتون داشت میرفت سمت موضوعی که در گذشته اتفاق افتاده سریع به خودتون نهیب بزنید و برگردید به زمان حاضر. هر موقع داشتید غرق خیالات و برنامه های جلوتر و آینده شدید دوباره برگردید به زمان حال. این تکنیک باعث میشه کم کم برگردید به زمانی که باید توش باشید یعنی زمان حاضر نه گذشته و نه آینده بلکه الان.

لطفا سوال/پاسخ خود را در این قسمت تایپ کنید
500